Tuğçe Tayfur kimdir kaç yaşında? Tuğçe Tayfur hakkındaki tüm ayrıntılar...

Tuğçe Tayfur kimdir kaç yaşında? Tuğçe Tayfur hakkındaki tüm ayrıntılar...

  • 05 Şubat 2022 23:03
Tuğçe Tayfur, Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alıyor. Programı izleyenler Tuğçe Tayfur ile ilgili aramalarını hızlandırdı. Zaman zaman ekranlara çıkan Tuğçe Tayfuri babası Ferdi Tayfur'un şarkılarını seslendirmesi ile biliniyor. İşte Tuğçe Tayfur hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
Tuğçe Tayfur 18 Mart 1988 tarihinde İstanbul'da doğdu. Annesi oyuncu Necla Nazır, babası şarkıcı Ferdi Tayfur'dur. İlköğrenimini Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu'nda, ortaöğrenimini İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümünü tamamladı. Tuğçe Tayfur,Küçük yaşlarda başladığı müzik eğitimi ile piyano ve keman çalmaya başladı.
Tuğçe Tayfur, 2003 yılında Ferdi Tayfur'un çıkardığı Durun Ayaklarım adlı albümünde Evde Yoktun şarkısının sözlerini yazdı ve bestesini yaptı. Öte yandan babası ile söz ve müziği ortak olan ”Ah Akşamlar” şarkısına, yine Ferdi Tayfur’un 2004 yılındaki Bir Demet Gül albümündeki söz ve müziği Tuğçe Tayfur’a ait olan Elim Kolum Bağlı ve Bekle Beni adlı şarkılara ve Ferdi Tayfur’un 2006 yılındaki Aşkın Cezası adlı albümündeki Denedim Vallahi adlı şarkısına vokal yaptı.
Babası Ferdi Tayfur ile birlikte okuduğu Huzurum Kalmadı şarkısı, büyük beğeni kazandı ve bu şarkıya klip de çekildi.
2010 yılında arkadaşlarıyla kurduğu Joker adlı müzik grubunun solistliğini üstlenen Tuğçe Tayfur, bir süre boyunca Amerika'da yaşadı. Tayfur, Mayıs 2009 yılında hayatını Tolga Ertuğrul ile birleştirdi ancak çiftin birlikteliği kısa süre sonra sona erdi. Taner Şafak ile 2012 yılında nikah masasına oturan Tuçe Tayfur'un 2016 yılında dünyaya gelen Taner Efe isminde bir oğulları bulunuyor. 2015 yılında pop şarkılar besteleyen Tuğçe Tayfur, ‘Kalp Dayanmaz’, ‘Köle Olup’, ‘Yok Olsam’ şarkılarının söz ve bestelerini hazırladı.
 

ALBÜMLERİ

Babamın Şarkıları
Kalp Dayanmaz