Şarkıcı Kibariye\'nin davalık olan Bodrum\'daki villası mahkeme kararıyla satıldı

Şarkıcı Kibariye'nin davalık olan Bodrum'daki villası mahkeme kararıyla satıldı

  • 20 Şubat 2022 21:25
Şarkıcı Kibariye'nin, 2019 yılında Bodrum Yalıkavak'taki villasını iş insanı Sebahattin Girgin'e 4.5 milyon liraya sattıktan sonra evi başka kişilere kiraladığı ve yakın zamanda da tekrar başka bir kişiye sattığını ortaya çıkmıştı.
İş insanı Sebahattin Girgin, 2019 yılında 4.5 milyon liraya aldığı villanın Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık tarafından bir başkasına da satıldığını öne sürerek ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla mahkemeye başvurmuştu. Villanın satışı mahkeme kararıyla yapıldı.

2 yıldır söz konusu villada oturan ve tapuyu almak için uğraştığın söyleyen Girgin, evin kendinden habersiz kiraya verildiğini ve birçok kez de emlakçılar tarafından satılmak üzere müşteri getirildiğini öne sürdü. Girgin kendi dışında 1 ay önce başka birini daha dolandırdıklarını iddia ederek "Emlakçı bir arkadaşa da 5 senelik kira kontratı yapmışlar. 130 bin lira para almışlar. Suç duyurusunda bulundum. Şu anda tapu bende değil, resmi olarak tüm evraklarım var, tapusunu da mecbur vermek zorunda kalacaklar" şeklinde konuşmuştu.
Villanın satışı, mahkeme kararıyla yapıldı. Villayı ikinci olarak sattıkları diğer isim Ahmet Serin'di. 15 milyon liralık satış sonrası evin yeni sahibi davada da adı geçen Ahmet Serin oldu. Satıştan Kibariye ve eşine düşen payın ise küçük bir miktar olduğu söyleniyor.
Öte yandan ünlü sanatçı bir dönem eşinin borçları yüzünden, "Ali'nin kumardan, ticari hayatından borçları olabilir. Oynamıştır, geçti bitti. O, benim kocam. Para yine kazanılır. Ama ailede sağlık, huzur ve mutluluk hepsinden önemlidir." ifadelerini kullanmıştı.