Hakan Ural\'dan Tarkan\'ın Geççek şarkısına mehter marşlı tepki geldi!

Hakan Ural'dan Tarkan'ın Geççek şarkısına mehter marşlı tepki geldi!

  • 20 Şubat 2022 20:40
 
Son albümünü 2017 yılında yayınlayan Tarkan, yeni şarkısı ‘Geççek'i 17 Şubat Perşembe akşamı saat 21.00’de dinleyicilerle buluşturdu. Geççek şarkısının sözleri ve klibi yayımlandıktan bir süre sonra Twitter’da gündem oldu. ‘
Tarkan’ ve ‘Geççek’ etiketileri, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıralara yerleşti. Sosyal medyada söz konusu şarkı için "Tarkan milyonlara tercüman olmuş" yorumu yapıldı.
Yayınlandıktan kısa süre sonra sosyal medyada en çok konuşulan konu olmayı başaran Geççek şarkısı, daha şimdiden Youtube'da 11 milyon, Instagram'da 10 milyon, Twitter'da ise 13 milyon görüntülenme aldı.
Ünlü şarkıcı Tarkan'ın Geççek isimli son şarkısı, politik mesaj taşıdığı iddiasıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. Son 24 saatte dünyada 2. en çok izlenen, beğenilerde ise birinci olmayı başaran Megastar'ın şarkısına Hakan Ural'dan ilginç bir tepki geldi.
Oyuncu ve sunucu Hakan Ural, Tarkan'ın Geççek isimli şarkısına ilginç bir tepki vererek Kanal D ekranlarında yayınlanan 18 Şubat Cuma tarihli Neler Oluyor Hayatta programında "Bu memleketi, vatanı ve insanlarını seven herkese gelsin" diyerek mehter marşı çaldırdı.
Tarkan yeni şarkısı ‘Geççek’ ile ilgili duygularını şöyle ifade etmişti:
“Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum.
O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. ‘Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek’. ‘Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım’ dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm. Dilerim ki ‘Geççek’ yüzünüzde bir gülümsemeye vesile olur ve hepimize iyi gelir.”