Meriç Erkan son hali ile herkesi şaşırttı: \"Nasıl böyle bir hayat yaşamışım!\"

Meriç Erkan son hali ile herkesi şaşırttı: "Nasıl böyle bir hayat yaşamışım!"

  • 10 Şubat 2022 14:31
 
Bir dönem katıldığı sabah programında yaptığı dansla hafızalara kazınan Meriç Erkan'ın son hali sosyal medyanın gündeminde. Oyuncu Ahu Tuğba'nın eski sevgilisi olan ve katıldığı televizyon programlarıyla ünlenen Meriç Erkan, adını ve yaşam tarzını değiştirdi.

"NASIL BÖYLE BİR HAYAT YAŞAMIŞIM"

Adını "Mahmut" olarak değiştiren Meriç Erkan, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamalarında, "Nasuh tövbesi" ettiğini söylerken, 'bambaşka bir hayata geçtiğini' ifade etti.
"Ya nasıl böyle bir hayat yaşamışım" diyen Erkan, "Kurban olduğum Allah'ım sözünden dönmez, o beni affetti" dedi.

"Mahmut Erkan" olarak doğmak ve öyle yaşamak istediğini dile getiren Erkan, "Pişman olacağı şeyleri yapmasın kimse, sonra çok üzülürler. Allah'tan böyle rahmetli bir Rabbimiz var" diye konuştu.
Erkan, "Ben aynı adamım, aynı beden ama hayat insanı başka taraflara çekiyor. Daha önceki konseptim, şovmenlik vs., e tabii insan... Bu bir konsept değil, bu başka bir şey... Rabbimle aramdaki bir hesaplaşma... Bir şeyin farkına varıyorsunuz ve bunu son nefes gelmeden yapıyorsunuz" diye konuştu. Erkan, "Rabbim diyor ki, 'Bir günahına tövbe edip onu bir daha tekrar etmeyeni ben affettim' ben de diyorum ki, O sözünden dönmez... Ama ben haylazlık yaparım, günahlarıma devam ederim, tövbemi bozarım, cezamı da hak ederim o zaman..." ifadelerini kullandı.
"EVLENMEK OLABİLİR, İSLAM'A UYGUN ZİHİYETİ VE KIYAFETİ OLACAK"
Evlilik hakkında sorulan soruya da yanıt veren Erkan, "Evlenmek olabilir tabii, nasip kısmet... Tam böyle İslam'a uygun, şeriata uygun, İslam'a uygun zihniyeti ve kıyafeti olacak, yan yana durduğumuzda da hakikaten bu çift görünüşüyle de hareketle de Müslüman, topluma faydalı olacak... Nasibimiz varsa olur, olmazsa da ben aşkın büyüğünü yakalamışım zaten" ifadelerini kullandı.

MERİÇ ERKAN KİMDİR?

İsmini, tarzını ve yaşam biçimini değiştiren Meriç Erkan'ın hayatı araştırılıyor. Peki, Meriç Erkan kimdir? İşte hayatı hakkında merak edilenler...
 
Meriç Erkan, 2 Temmuz 1969 tarihinde Samsun’da dünyaya geldi, ilköğretimini de orada tamamladı. 1987 yılında Samsun Maltepe Lisesi'nden mezun olduktan sonra ajanslarda modellik yapmaya başladı. Adını Kuşum Aydın'ın sunduğu programla duyuran Meriç Erkan, Ahu Tubğa ile yaşadığı aşk ile hatırlanıyor. "Esra Erol’da” programına katılan ve programdan olaylı bir şekilde ayrılan Meriç Erkan, program hakkında çeşitli iddialarda bulunmuştu. Meriç Erkan, yaşadığı büyük aşktan sonra inzivaya çekildi ve ekranlarda yer almadı.