Haluk Levent’ten direnen Yemeksepeti işçilerine baklavalı ziyaret

Haluk Levent’ten direnen Yemeksepeti işçilerine baklavalı ziyaret

  • 10 Şubat 2022 18:13
 
Sanatçı Haluk Levent düşük zam teklifine karşı Levent'teki genel merkez önünde grev yapan Yemeksepeti işçilerini ziyaret etti. Sanatçı Haluk Levent, Yemeksepeti ve Banabi çalışanlarının direnişlerinin 10. gününde şirketin genel merkezi önündeki eyleme katıldı.
Yemeksepeti işçilerinin eylemine birçok siyasetçi, sanatçı ve sendika da destek veriyor. Yemeksepeti işçilerine bir destek de sanatçı Haluk Levent’ten ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'dan geldi. İşçilere baklava dağıtan Haluk Levent, “Umarım en kısa sürede işverenle ilgili probleminiz çözülür” dedi.
İşçileri ziyaret eden Haluk Levent işçilere baklava da götürdü. 7 senedir her greve baklava ile ziyarete gittiğini söyleyen Haluk Levent şu şekilde konuştu:
“Yedi yıllık gelenek sürüyor. Bugüne kadar nerede bir grev varsa oraya gider ve baklava götürürdüm. Umarım en kısa sürede işverenle ilgili probleminiz çözülür Herkes bu sıkıntılı günleri aşar. Ben size destek olamaya geldim, baklava getirdim size.”
Ağbaba ise “Yetkililere sesleniyoruz, bu sektörde sendikalaşmanın önündeki engel kaldırılmalı. Yemek Sepeti yönetimi işçilerin haklarını vermeli” diye konuştu.

İşçiler taleplerini ise şöyle sıralıyor: “Taleplerimiz net: 5 bin 500 TL maaş, prim ve yan haklar, haklarını arayan hiçbir işçi ve kuryenin işten atılmaması, iş kolumuzun taşımacılığa geçirilmesi ve sendikal faaliyetin güvence altına alınması.”