Gizem Memiç kimdi? Survivor Gizem Memiç nereli, kaç yaşında? Gizem Memiç hakkındaki tüm ayrıntılar...

Gizem Memiç kimdi? Survivor Gizem Memiç nereli, kaç yaşında? Gizem Memiç hakkındaki tüm ayrıntılar...

  • 06 Şubat 2022 21:52
 
Survivor 2022 All Star kadrosuna ünlüler takımına katılan yeni yedek yarışmacılardan Gizem Memiç kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 2010 yılında Miss Turkey birincisi seçilen Gizem Memiç 2016 yılında Survivor'a katıldı ve 10. oldu.

SURVİVOR GİZEM MEMİÇ KİMDİR?

Survivor Gizem Memiç, 16 Mayıs 1990 tarihinde doğmuştur. Türk model ve güzellik kraliçesi olan Gizem Memiç 1 Nisan 2010 tarihinde Miss Turkey seçilmiştir.
Tacını bir önceki yılın kraliçesi Miss Turkey 2009 Ebru Şam'dan alan Gizem Memiç Miss Turkey yarışmasında 'en güzel' seçilmiştir. Aynı yıl yarışmaya katılan Serenay Sarıkaya ise Gizem Memiç'in ardından 2. olmuştur. Memiç, Türkiye'yi hem Miss World Dünya Güzellik Yarışması'nda hem de Miss Universe Kâinat Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi Amerika Birleşik Devletleri'nin Nevada eyaletinin Las Vegas şehrinde temsil etti.
 
Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mezunudur. 2016 Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında yarışmıştır. Yarışmanın 115. gününde adaya veda ederek Survivor 2016'da 10. oldu.
Tescilli Güzel Memiç 2018' Burak Mert ile hayatını birleştirdi.

Ticari Projeleri

Gizem Memiç, Miss Turkey 2010 unvan sahibi olarak Amerika'da Carl's Jr. ve onun ortak şirketi Hardee's restoranlarının televizyon reklamında oynadı. Reklam, İngilizcede hem "Türkiye" hem de "hindi" sözcüklerinin karşılığı olan "turkey" sözcüğüne gönderme yapıyordu. Memiç, reklamda, beş yüz kalorinin altında olan hindili sandvici (turkey sandwich) yerken podyumda bikiniyle yürüyordu.

Katıldığı Yarışmalar

2016 - Survivor Ünlüler-Gönüllüler
2022 - Survivor All Star
 
Daha önce de Survivor'da yarışan Memiç yeniden zorlu ada şartlarına dönecek.