Derya Balta 6 Şubat depreminin mucizesi Hilal\'den güzel haberler paylaştı!

Derya Balta 6 Şubat depreminin mucizesi Hilal'den güzel haberler paylaştı!

  • 02 Ocak 2024 17:13

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2022'de meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde binlerce kişi yaşamını yitirmişti. 11 ilde büyük yıkıma yol açan felaketten en çok etkilenen bölge Hatay olmuştu.

90. SAAT MUCİZESİ!

Depreme ailesiyle birlikte Hatay'da yakalanan 10 yaşındaki Hilal, 90'ıncı saatte enkazdan sağ olarak çıkarılmıştı. Üzerine kolon düşen küçük kız, beton bloğun altından sol kolu kesilerek kurtarılmıştı.

DERYA BALTA TEDAVİSİNİ ÜSTLENDİ

Birçok kişiye umut olan Hilal'e, en büyük destek Galatasaraylı eski milli futbolcu Hakan Balta'nın eşi Derya Balta'dan geldi.

Tüm ailesi ile 70'e yakın akrabasını kaybeden Hilal'i sık sık hastanede ziyaret giderek durumuyla ilgili paylaşımlar yapan Balta, mucize kızın hayatı boyunca maddi-manevi her şeyiyle ilgileneceğini açıklayarak takdir topladı.

"SENİ BANA MELEK AİLEN GÖNDERDİ"

Geçirdiği operasyonlar sonrası fizik tedavi de gören Hilal, yeniden ayağa kalktı. Derya Balta, küçük kızın yaşadığı zorlu süreci Instagram hesabından paylaştı.


"SENİ HEP ÇOK SEVECEĞİM"

Derya Balta, "Melek ailenin yerini tutamayız, bunu da istemeyiz zaten ama senin kocaman bir ailen daha var. Sen yürü ben hep arkandayım, düşersen kaldırır yine sıvazlarım sırtını. Bundan sonra atacağın her adım seni mutluluğa götürsün bal kızım. Seni hep çook seveceğim" ifadelerini kullandı.