Ceylan Ertem yaşadığı tacizi anlattı: 5 yıldır takip ve taciz ediliyorum

Ceylan Ertem yaşadığı tacizi anlattı: 5 yıldır takip ve taciz ediliyorum

  • 02 Şubat 2022 11:57
Ceylan Ertem'in başı takıntılı hayranıyla dertte. Şu sıralar koronavirüsle mücadele eden şarkıcı, bir dinleyicisinin kendisini 5 yıldır takip ve taciz ettiğini açıkladı. Konuyla alakalı konuşan Ertem, "Şahıs bu olaydan sonra cinsiyet değiştirdiğini ve bu değişimin benim için olduğunu yazdı. Adını en sevdiğim erkek isminden seçti. Tedirgin oluyorum, yoruldum. Gerçekten kalbim hızla çarpıyor!" dedi.
Aleyna Tilki ve Ezgi Mola'nın ardından sanatçı Ceylan Ertem de hayranı olduğunu ifade eden bir kişi tarafından 5-6 yıldır takip edildiğini açıkladı. Taciz eden kişinin kendisine yakın olmak için yaşadığı şehre taşındığını dile getiren Ertem, son olarak restorandan evine sipariş vererek, kendisine gönderilen faturadan adresini öğrendiğini söyledi.

Konuyla alakalı Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Ceylan Ertem, bir kadın dinleyicisinin 5-6 yıl önce şehir fark etmeksizin bütün konserlerine gelmeye başladığını belirtti.

"HER YERDE TAKİP EDİLMEYE BAŞLANDIM"

"1 yıl içerisinde bu kadın dinleyicim bana olan hislerini yazmaya başladı." diyen ünlü şarkıcı, "Ben de bu ilişkinin asla bir dinleyici-müzisyen ilişkisinden öte olmayacağını kendisine net olarak belirttim. Sonra bir yere müzik dinlemeye gittiğimde bu kişi yan masada şarap içerken, tatile gittiğim şehirlerde yol kenarında dikilirken de gözüme çarpmaya başladı. İşin dozunu arttırdı ve her yerde takip edilmeye başlandım." ifadelerini kullandı.

"BENİM İÇİN CİNSİYET DEĞİŞTİRDİ"

"Hediyeler, her konsere gelen çiçekler ile canım sıkılıyordu ve bir kez daha bu işin olmayacağını, kendi hayatına odaklanması gerektiğini açıkça belirttim. Bu olaydan sonra bu şahıs cinsiyet değiştirdiğini yazdı. Hatta bu değişimin benim için olduğunu yazdı. Yaşadığı sürecin tüm ayrıntılarını da yazdı. Zaten ben de gözlerimle görüyordum. Adını en sevdiğim erkek isminden seçti." dedi.

"YAŞADIĞIM KÖYDE DURMADAN DOLAŞIP, BENİ ARIYOR"

Saplantılı hayranının sevgilisi olduğu bir dönemde kendisine, "Bana bunu nasıl yaparsın?" minvalinde mesajlar gönderdiğini de belirten ünlü isim, "Güvendiğim kişiler böyle tavsiye ettiği için 2 sene kadar tüm iletişimimi kestim. Bunun çare olacağını, karşı tarafın ilgisini kaybedeceğini umdum. Nereye taşınsam, nerede konser versem, nerede tatil yapsam sürekli gördüğüm bir yüz bu yüz. Bu arada, yaşadığım yeri yine öğrendiğini ve yaşadığım köyde durmadan dolaşıp, beni aradığını yazmış son olarak." açıklamasını yaptı.
 

"TEDİRGİN OLUYORUM YORULDUM"

Ertem, "Biraz evvel gönderdiği yemekler evime geldi ve bardağı taşıran son damla oldu. Nereye gitsem aklıma geliyor. Tedirgin oluyorum. Yoruldum. Gerçekten kalbim hızla çarpıyor. Şu an Covid-19 tedavim devam ediyor ve bir de bunu düşünüyorum. Özgürlüğümü, hayatımı kısıtlıyor, korkutuyor. Bunları yazarken ellerim titriyor. Covid-19 durumum geçer geçmez savcılığa gideceğim. Öte yandan arkamda güçlü, gerçek insanlar var. İyi ki varsınız. Her şeyin çaresi vardır diye düşünmek istiyorum ve yalnız olmadığımı biliyorum." şeklinde konuştu.

"KİMSE KENDİNİ ÇARESİZ HİSSETMESİN"

"Kimse kendini bu tür durumlarda çaresiz ve korkak hissetmesin isterim. Ama ben bu akşam gerçekten korktum. Hem karşımdakinden, hem kendimden, hem beni sevenlerin, ailemin kaygıları sebebiyle duyacakları üzüntüden. Yine de bu 5 yıllık süreci paylaşmak istedim."