Cenaze sonrası olaylar karıştı Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik’ten şok suç duyurusu! Fatma Girik öldürüldü mü?

Cenaze sonrası olaylar karıştı Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik’ten şok suç duyurusu! Fatma Girik öldürüldü mü?

  • 01 Şubat 2022 22:11
Koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği sebebiyle geçtiğimiz hafta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Fatma Girik’in (79) kardeşi Günay Girik, hem hastane yönetimi hem de usta sanatçının manevi kızı ve yeğeni Ahu Turanlı hakkında suç duyusunda bulundu.
24 Ocak 2022 tarihinde tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı olarak çoklu organ yetmezliği sonucu vefat eden Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik hem hastanenin hem de yeğeni Ahu Turanlı’nın, vefat haberi sanat dünyasını yasa boğan Yeşilçam efsanesinin koronavirüse yakalanmasında ihmali olduğunu iddia etti. Günay Girik avukatı Akın Centilmen aracılığıyla Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyusunda bulundu.

SORUŞTURMA İSTANBUL'DA YÜRÜTÜLECEK

Davanın avukatı Akın Centilmen, Fatma Girik'in ölümünden büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Avukat Akın Centilmen, Fatma Girik’in ölümünde ihmali olduğu gerekçesiyle Ahu Turanlı ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, dosyanın İstanbul'a gönderileceğini ve soruşturmanın İstanbul'da yürütüleceğini açıkladı.
Girik’in avukatı Akın Centilmen, yaptığı açıklamada, “Fatma Hanım’ın uzun yıllardır bakıcılığını yapan Türkmen asıllı kadın, refakatçi olarak hastaneye geldiğinde kendisini iyi hissetmediğini ve Covid-19 testi yaptırmak istediğini söylüyor. Ahu Hanım test fiyatının bin TL olduğunu öğrenince test yaptırmaktan vazgeçiyor. Birkaç gün geçtikten sonra Fatma Girik’in koronavirüse yakalandığı anlaşılıyor ve 2-3 gün içerisinde yaşamını yitiriyor. Burada hem testi yaptırmayan Ahu Hanım hem de bakıcının beyanına rağmen test yapmadan bakıcının refakatçi olmasına izin veren hastane yönetiminin ihmali var” ifadelerini kullandı.

İHMAL GEREKÇESİYLE SORUMLULARA DAVA AÇTI

Günay Girik, ihmal gerekçesiyle ablasının hayatını kaybetmeden önce tedavi gördüğü hastaneye dava açtı. Girik suç duyurusunu, 'Bulaşıcı hastalıklar ile işlenebilecek suçlar kapsamında taksirle ölüme sebebiyet vermekten' olarak gerekçelendirdi. Öte yandan Günay Girik, ablasının manevi kızı ve yeğeni Ahu Turanlı’ya da dava açtığını açıkladı.

FATMA GİRİK'İN MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULMASI İÇİN HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK

Yeğenine açtığı davdan bahseden Girik, "Bodrum Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi'nde bu süreç boyunca 'Fatma Girik'in mal varlığına tedbir konulması' hakkında hukuki süreç başlattık. Artık süreç yargıdadır. Tüm bu süreç avukatımız tarafından takip edilecektir" ifadelerini kullandı.