\'Maske: Kimsin Sen?\' programı yayından kaldırılıyor mu?

'Maske: Kimsin Sen?' programı yayından kaldırılıyor mu?

  • 01 Şubat 2022 18:54
Yayınlandığı ilk günden itibaren büyük tartışma konusu olan ve sosyal medyada bir kesim tarafından satanizm propagandası yapmakla suçlanan Maske Kimsin Sen programının yayından kaldırıldı iddia edildi.
FOX TV ekranlarında yayınlanan Maske Kimsin Sen yarışması, ekranlara geldiği ilk günden itibaren tartışma konusuydu. Ünlü isimlerin maske ve kostüm ile kimliklerini gizleyerek şarkı söylediği program, ilk olarak sosyal medyadaki paganizm ve satanizm propagandası yaptığı iddialarıyla gündeme gelmişti.
FOX TV'de yayınlanan ve Deniz Tansel Öngel’in sunduğu 'Maske: Kimsin Sen?’ programının yayından kaldırıldığı öne sürüldü. Gazeteci Birsen Altuntaş, kişisel internet sitesinde FOX TV'nin son aylarda tartışma konusu olan 'Maske: Kimsin Sen?’ adlı programının yayından kaldırılacağını yazdı.
Altuntaş'ın haberinde, "Maske Kimsin Sen son dönemin en çok ses getiren yarışması oldu. Deniz Tansel Öngel’in sunduğu 'Maske: Kimsin Sen?'de Eda Ece, Alican Yücesoy, Melis Sezen ve Doğu Demirkol dedektif olarak görev alıyordu. Her yayında elenecek ve maskesini çıkaracak olan ünlü isimler büyük merak konusu olan yarışma final yapacağı konuşuldu. Reyting rekorları kıran yarışma, bir hafta sonra erken final yapacak.
Yarışmanın 9. bölümde final yapacağı ortaya çıktı. Yarışmayla ilgili geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete’de genelge yayınlanmış ve 'Türk toplumunun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı gözlenen ve son günlerde özellikle yabancı içeriklerin uyarlaması şeklinde ekranlara gelen televizyon programlarına karşı adım atılacağı' belirtilmişti. Bu kararın Maske Kimsin Sen'e yönelik olduğu öne sürüldü.