Yıldız Tilbe\'den tepki çeken sözler: \'Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin\'

Yıldız Tilbe'den tepki çeken sözler: 'Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin'

  • 12 Mart 2022 18:39
 
Gaziantep’te pitbull saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, Tokat’ta ekmek almaya giderken saldırıya uğrayan 12 yaşındaki Berat Sunar, köpekten korktuğu için yola kaçmak isterken kamyonun altında kalan 9 yaşındaki Mahra Melin Pınar, yine köpekten korktuğu için kaçmak isterken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Rabia Kallı, başıboş köpek sorununun medyaya yansıyan birkaç örneği...
Yaşanan olaylar büyük tepki toplarken, vatandaşlar yetkililerden sorunun çözülmesini istedi. Tepkilerini sosyal medyadan dile getiren kullanıcılara, sanat dünyasından da destek geldi. Sanatçı Yıldız Tilbe, Twitterden yaptığı paylaşımlarla başıboş sokak köpeklerinin mağdur ettiği vatandaşların haberlerini paylaştı.
Şarkıcı Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sahipsiz saldırgan köpekler için "Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin" dedi. Kısa sürede sosyal medyada tepki çeken Tilbe, yeni bir açıklama yaparak saldırgan köpeklerin insan öldüren kişilerden bir farkının olmadığını söyledi.
Tilbe, "Sahipsiz köpekler hayvan barınaklarında toplanıp aklı başında, hayvansever görevliler tarafından bakılmalıdır. Saldıran köpek gruplarına bulundukları bölgenin halkı zehirli et versin hepsi gebersin, insan parçalamak nedir ya? Toplasınlar hayvan barınaklarına köpekleri, hayvanseverler görevlendirilsin, hayvan sevmeyen sırf görev diye bu işi yapan birileri olmasın barınaklardaki hayvanlar birbirini yiyor açlıktan Allah razı olmasın, hayvanseverler görevlendirilsin, kontrol edilsin hayvanda kurtulsun insan da" dedi.
Açıklamalarıyla kısa sürede gündem olan Tilbe, paylaşımlarına şu şekilde devam etti:
"Bütün insanların ve hayvanlarınyaşama hakkı vardır, fakat saldırmaya öldürmeye hakkı yoktur, olmamalıdır. Yasalar insanın dahayvanın da birbirine zarar vermeden yaşamalarınıkanunlaştırmalıdır. İnsanlara grup halinde saldıran parçalayan,öldüren köpeklerin insan öldüren bir insandan farkı yoktur, cezalandırılmalıdır. Başka insanlara saldırmak için özgür bırakılmamalıdır. Bende şu ano çocukları kadınları insanları parçalayan köpeklerden nefret ediyorum.Sevmek için bir sebep göremiyorum."