Tuğba Özerk kimdir? Tuğba Özerk kaç yaşında, nereli? hakkındaki ayrıntılar...

Tuğba Özerk kimdir? Tuğba Özerk kaç yaşında, nereli? hakkındaki ayrıntılar...

  • 08 Şubat 2022 16:18
Tuğba Özerk 4 Haziran 1980'de İzmir'de doğdu. Melih Özakat İlkokulu'na, Özel Çakabey Lisesi'nde ortaokula ve lisede konservatuvara gitti. 7 yaşında okul hayatına başlamr başlamaz TRT ve İzmir Devlet Konservatuvarı'nın çocuk korolarında müzik eğitimine de başlamadı. İlk geri vokal deneyimini 1992 yılında 12 yaşındayken Sezen Aksu'yla beraber gerçekleştirdi. Okul ve eğitim hayatı devam ederken Sezen Aksu'nun yanında solo ve vokal çalışmalarına da devam etmekteydi.
Tuğba Özerk ilk TV programına yine Sezen Aksu'yla 1992 yılında TRT'de çıktı. Geri vokal çalışmalarının yanı sıra TRT'deki bu programda solo bir şarkı da seslendirmesi kamuoyunda büyük ilgi gördü. Büyük yetenek olarak lanse edilen Tuğba Özerk'in sahne ve müzik hayatı tam olarak böyle başladı denebilir. Okul hayatının ardından İstanbul'a taşınan sanatçı aralarında Ege, Deniz Seki gibi isimler bulunan sanatçılara da geri vokal yaptı. Daha sonra solo sahne çalışmalarına başlayan Özerk, 2002 yılının Aralık ayında 'Dün Gibi' adlı ilk solo albümünü çıkardı.
'Aşk yarası' adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başı oldu. Albüm çalışmalarıyla beraber oyuncu yanını da gösterebilme fırsatı yakalayan sanatçı, ATV'nin uzun süredir yayın yapan dizisi "Böyle mi olacaktı"da bir sene kadar rol aldı. İlk albümünde bir tane bestesi olan Özerk üç senelik arada birçok besteye de imza attı. 6 Temmuz 2005 tarihinde 'Lo Lo Lo' adlı ikinci solo albümünü çıkardı. 'Lo Lo Lo' adlı şarkısıyla yine uzun süre radyolarda liste başlarında yer aldı. İkinci albümünde bir tane bestesi olan sanatçı iki senelik arada birçok besteye de imza attı.