Tarkan\'dan Enes Kara mesajı: Enes Kara’nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam

Tarkan'dan Enes Kara mesajı: Enes Kara’nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam

  • 11 Ocak 2022 23:22
Türkiye, Enes Kara isimli gencin intiharıyla sarsıldı. Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Kara, ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığını anlatarak yaşamına son verdi. Kara, çektiği videoda ailesinin zoruyla kaldığı Nur cemaati yurdunda namaz kılmaya ve cemaat yöneticilerinin verdiği derslere katılmaya zırlandığını dile getirdi.
 
Enes Kara'nın ölümü Twitter'da gündem oldu. Aralarında siyasetçi ve ünlülerin de bulunduğu çok sayıda kişi kaçak cemaaat yurtlarının faaliyetine son verilmesini istedi.
 
Yaşananlara her kesimden tepki yağarken; toplumsal olaylara duyarlılığı ile bilinen ünlü sanatçı Tarkan'dan da konuya ilişkin bir paylaşım geldi.
 
 

'ÇOCUKLARINIZ NE SİZİN MALINIZDIR NE DE SİZE AİTTİR'

Paylaşımında ailelere seslenen sanatçı, paylaşımında, "Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak ve kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir" ifadelerini kullandı.
 
Tarkan, paylaşımında şu sözlere yer verdi:
 
"Enes Kara'nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.
 
Ne yazık ki Enes Kara'nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.
 
Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır. Yaşadıkları hayat onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.
 
Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir."