Survivor All Star\'ı kendi isteğiyle yarıda bırakan Aycan Yanaç\'tan açıklama geldi

Survivor All Star'ı kendi isteğiyle yarıda bırakan Aycan Yanaç'tan açıklama geldi

  • 16 Şubat 2022 21:18
Survivor All Star'dan kendi isteğiyle ayrılma kararı alan Aycan Yanaç, ayrılık sonrası suskunluğunu bozdu. Sevenlerine açıklama yapmak zorunda hissettiğini belirten Yanaç, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı ve yaşadığı zorlu süreci anlattı: Maalesef ne yaşadığımı bir ben bir de Rabbim biliyor!
Survivor All Star Ünlüler takımının iddialı yarışmacılarından Ayçan Yanaç ilk haftalarda koronavirüse yakalanmış ve bir süre karantinada kalmıştı. Karantina süresi sona erdiğinde adaya geri dönen Aycan Yanaç, motivasyonunun düşük olduğunu ve sağlık sorunlarının tam anlamıyla geçmemiş olduğunu belirterek, Acun Ilıcalı'ya yarışmadan ayrılmak istediğini söylemişti. Zorlu geçen süreç sonrası Yanaç yarışmayı bırakma kararı almıştı.
Acun Ilıcalı, Aycan Yanaç'a düşünmesi için birkaç gün zaman verdi ancak Aycan Yanaç'ın fikrinde herhangi bir değişiklik olmadı ve yarışmadan çekildi.
Haftalar sonra sessizliğini bozan Yanaç, yaşadıklarını sevenleriyle paylaştı:

"Sevgili AYFC’m, ailem… Biliyorum uzun zamandır sizlere bir açıklama yapamadım, kendimi ifade edemedim. Büyük hayallerle, hedeflerle gittiğim Survivor’ın daha hemen başında hepinizin bildiği hastalığa yakalandım. Arkadaşlarımdan çok daha ağır ve sancılı bir 9 günlük süreç geçirdim. Hem sizlerden hem dostlarımdan uzak yalnız başıma yüzleşmek durumunda kaldığım bu mücadele beni çok ama çok hırpaladı. Hastalığı atlattığımda, sizler için yeniden savaşmaya başlamaya hazır olduğum o anda aslında bu hastalık sürecinin beni ne kadar yorduğunu, büyük hedeflerle gittiğim Survivor’da hastalığın henüz silemediğim izleri olduğunu fark ettim. Bu aldığım hasar hem fiziksel olarak hem de mental olarak beni geri dönülemez ayrılık kararını almaya mecbur bıraktı. Sizlere karşı hep dürüst oldum. Birlikte çok hayal kurduk. Başaracaktık da. Ancak hayat bu, her şey istediğimiz gibi gitmiyor. Hala hastalığın izlerinden fiziksel olarak tam arınamasam da mental olarak çok daha iyi hissediyorum.
Sizlere de bu açıklamayı kendimi hazır hissetmeden, sizlere kalbimi ve duygularımı yanlış aksettirmemek için daha önceden yapamadım. Sizlerle çok daha güçlüyüm. Varlığınızı hastalık sürecimde hissedebilmiş, sizlerin attığı destek mesajlarını görebilmiş olsaydım belki de aranıza bu kadar kısa sürede dönmez, çok daha fazla çabalardım. Maalesef ne yaşadığımı, nasıl zorlu bir süreç geçirdiğimi ve bu verilmesi çok zor olan ayrılık kararını nasıl almak zorunda kaldığımı bir ben bir de Rabbim bilir. Gerçekten hastalığı atlatamayacağımı; sizlere, aileme ve sevdiklerime dönemeyeceğimi iliklerime kadar hissettim. Bugün çok daha iyi, sizlerin sayesinde çok daha mutluyum. Biliyorum yolun başında bizi böyle bir son karşıladı ama emin olun bundan sonra atacağım her adımda daima sizlerin bu destekleri ve benimle atan kalpleri on kat daha fazla beni kamçılayacak. Meğer kaybettiğim her şeyin sonunda ben kendimi, sizlerin sayesinde kazanmışım. Yarım kalan hikayem de yokmuş, bu hikaye sizlerle zaten tamamlanmış. Önümüzdeki yeni hikayeler bizi beklesin artık... Sevgiler."