Soğuk havadan dolayı konsere çıkmayan Manuş Baba\'dan ilk açıklama geldi. Hayranlarından özür diledi.

Soğuk havadan dolayı konsere çıkmayan Manuş Baba'dan ilk açıklama geldi. Hayranlarından özür diledi.

  • 17 Ocak 2022 15:12
Sivas'ta konser vereceği günler öncesinden duyurulan Manuş Baba'nın, binlerce kişiyi saatlerce beklettiği ve soğuğu bahane ederek sahneye çıkmadığı iddia edildi. Hayal kırıklığı yaşayan hayranları, ünlü şarkıcıya tepki gösterdi. İptal gerekçesini anlatan Manuş Baba'dan özür açıklaması geldi.
 
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi hafta sonunda binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Dondurucu soğuğa rağmen yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiği kayak merkezinde bir de konser tertiplenmişti.
 
 

"BU YAPTIĞINI YAKIŞTIRAMADIK"

Saat 14.00’te başlaması beklenen konser bir türlü başlamadı. Ayırca sanatçının soğuğu bahane ederek sahneye çıkmadığı iddia edildi.
 
Dondurucu soğukta saatlerce kendisini bekleyen hayranları ise büyük hayal kırıklığı yaşadı. Duruma tepki gösteren hayranları, “Biz onun için gelmiştik. Bu soğukta saatlerce onu bekledik. Sahneye çıkmaması bizleri çok üzdü. Bu yaptığını kendisine yakıştıramadık” dediler.
 

 

"İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDIK"

Tepkilerin odağındaki isim olan Manuş Baba, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile konserin iptal edilme nedeni olarak sözleşme şartlarının uygulanmamasını gösterdi ve şu paylaşımı yaptı:
 
"Sivas Yıldız Dağı konserimizi teknik sözleşmemizin uygulanmaması ve bütün ısrarlarımıza rağmen sahnenin kar ve tipiye uygun kurulmamasından dolayı; sahneyi kuran teknik ekibin, siz dinleyicilerimizin, bizim ve görevli ekiplerinin hayatını riske etmemek (yüksek voltaj, elektrik çarpması, yangın, sahne iskeletinin devrilme riski gibi) adına ne yazık ki iptal etmek zorunda kaldık."
 
 

"ÖZÜR DİLERİZ"

35 yaşındaki sanatçı, "Buraya kadar gelip kavuşmamız adına heyecanı sizlerle taşıyıp konserimizi gerçekleştirebilmek için bütün şartları zorlayıp, elimizden geleni bütün ekip arkadaşlarımla yapmamıza rağmen konseri gerçekleştirebilmek mümkün olmamıştır" mesajını yayınladı.
 
Manuş Baba, "Sahneye çıkmak istemediğimize dair anons hiçbir gerçeği yansıtmadığı gibi hitap tarzı beni ve ekip arkadaşlarımı derinden üzmüştür. Kıymet verip konser alanına gelen değerli Sivas dinleyicilerimizden yaşanan mağduriyet adına özür dileriz" ifadelerini kullandı.