Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik Hakkında Verilen Mahkeme Kararına İtiraz Etti!

Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik Hakkında Verilen Mahkeme Kararına İtiraz Etti!

  • 11 Şubat 2022 21:47
Ünlü şarkıcı Gülben Ergen yaklaşık sekiz yıl evli kaldığı Mustafa Erdoğan'dan ayrıldıktan sonra televizyoncu Erhan Çelik ile 2014 yılında evlenmişti. Gülben Ergen ile Çelik iki yıl süren evliliklerini 2016 yılının Aralık ayında boşanmıştı. Çift, boşanma sırasında birbirlerinden herhangi bir maddi-manevi tazminat, nafaka talebinde bulunmamıştı.
Gülben Ergen'in 2014-2016 yılları arasında evli kaldığı eski eşi Erhan Çelik ile tatsız bir boşanma süreci yaşamıştı. Evliliklerini bitirmelerinden bir yıl sonra yani 2017 yılında Erhan Çelik'in Gülben Ergen'e cep telefonu üzerinden tehdit ve hakaret mesajları attığı gerekçesi ile mahkemelik olmuşlardı. Mahkeme kararınca beraat eden Çelik, İstinaf mahkemesinin kararı ile tehdit ve hakaret suçlarından 6 bin liralık para cezasına çarptırılmıştı. Gülben Ergen, bu karara itiraz etti. İşte davanın işleyişi ve detaylar haberimizde...
İddiaya göre şarkıcı Gülben Ergen'in 2017 yılında cep telefonuna farklı numaralardan hakaret ve tehdit içerikli mesajlar gelmeye başladı. Bunun üzerine Gülben Ergen, avukatları Altın Mimir ve Emek Emre aracılığıyla İstanbul Anadolu Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada Gülben Ergen'e mesaj atan numaraların eski eşi Erhan Çelik'in asistanı Seda Kurtulmuş ile şoförü Harun Güçlü olduğu tespit edildi.
Bunun üzerine İstanbul Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. 2019 yılında görülen duruşmada savunma yapan sanık Erhan Çelik, gönderilen mesajlar nedeniyle asistanı ve şoförüne kızdığını, durumdan haberinin olmadığı ifade etti.

Sanık Harun Güçlü, tehdit mesajı değil, boşanma süreciyle alakalı teselli edici mesaj gönderdiğini belirterek suçlamaları reddetti. Diğer sanık Seda Kurtulmuş ise kızgınlıkla Gülben Ergen'e mesaj gönderdiğini ancak hakaret ve tehdit kastının olmadığını belirtti.
Mahkeme, sanık Erhan Çelik'in suçunun sabit olmadığı gerekçesiyle beraatına hükmetti. Sanık Harun Güçlü'yü 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma', 'Tehdit' ve 'Hakaret' suçlarından toplam 6 bin lira adli para cezasına hükmetti. Diğer sanık Seda Kurtulmuş'un ise 'Hakaret' suçundan bin 500 lira, 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan da 2 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti.

Yerel mahkemenin kararına itiraz eden Gülben Ergen davayı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne (İstinaf) taşıdı. Ergen, itiraz dilekçesinde olayın bir kurgu olduğunu ve tüm suçların Erhan Çelik tarafından işlendiğini belirtti. Seda Kurtulmuş tarafından kendisine gönderilen mesajların aynısının Erhan Çelik'in de yanlışlıkla attığını itiraz dilekçesinde belirten Ergen, yerel mahkemenin verdiği beraat kararının kaldırılarak Erhan Çelik'in cezalandırılmasını istedi.
İstanbul Bölge Asliye Mahkemesi 11. Ceza Dairesi'nde ele alınan dosyada, Gülben Ergen'e yönelik 'Tehdit ve hakaret' suçlarını işleyen kişinin Erhan Çelik olduğuna karar verildi. Sanık Erhan Çelik hakkında verilen beraat kararını kaldıran İstinaf Mahkemesi, Çelik'in 'Tehdit' ve 'Hakaret' suçlarından 6 bin lira adli para cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

Mahkeme Çelik'in bu cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Mahkeme sanıklardan Seda Kurtulmuş'un 'Tehdit' suçunun beraatına yönelik yapılan itiraz reddedildi. Kurtulmuş hakkında Erhan Çelik'in suçunu üstlendiği anlaşıldığı gerekçesiyle karar kesinleştiğinde gereğinin takdiri için savcılığa bildirilmesi için karar verildi. İstinaf Mahkemesi, diğer sanık Harun Güçlü'ye ise sadece 'Tehdit' suçundan 500 lira para cezasına hükmetti.