Bektaşiliğe gönül verdiler! Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu\'nun Şaşırtan Dervişlik Öyküsü...

Bektaşiliğe gönül verdiler! Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu'nun Şaşırtan Dervişlik Öyküsü...

  • 31 Ocak 2022 23:44
Ekranların sevilen oyuncuları arasında yer alan Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül çifti hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı.

KADİR DERVİŞ

Ekranların sevilen oyuncuları ve şarkıcıları arasında yer alan Kadir Doğulu, Neslihan Atagül, Tansel Öngel, Murat Dalkılıç ve sevgilisi Sitare Akbaş hakkında hiç bilinmeye bir gerçek ortaya çıktı. Birsen Altuntaş’ın paylaştığı habere göre; Yılbaşı gecesinde Maslak’taki bir mekanda eğlenen Doğulu ve Atagül çifti, mekanın çıkışında basın mensuplarına röportaj vermişti. O sırada bir arkadaşı Doğulu’ya ‘’Kadir derviş’’ diye seslenince buna kimse anlam veremese de olayın ardındanki gerçek çok geçmeden ortaya çıktı.

Ünlü çiftin bir süredir Bektaşilik yolculuğuna çıktığı ve Ankara’da Prof. Dr. Ali Osmay Güre’nin de ünlü çifte mentörlük yaptığı biliniyordu. Bu yolculuğa çıkan ünlü isimlerin ise Ankara’da yaşayan profesöre ‘’Baba’’ ismiyle seslendikleri belirtildi.
Onlara göre Bektaşi olabilmek ve kurulan sofralarda yer alabilmek için "baba"dan "nasip almanız" gerek. Buna göre Evlerinde kurulan sofralar ve şapka ve kıyafetle yaptıkları dua toplantıları saatlerce sürüyor. Zaman zaman toplantılara "kardeşlerimiz" dedikleri çocuklar da katılıyor. Buluşulan sofranın kuralları bulunuyor, mesela "baba" yemeğe başlamadan kimse başlamıyor, baba konuşmadan kimse konuşmuyor, telefonlara bakılmıyor.
Rakıya "dem" diyen bu grup aralarında özel bir kardeşlik bağı kurmuş durumda, maddi ve manevi yardımlaşma içinde ve birbirlerini seçilmiş, çok başarılı, özel insanlar olarak görüyor. Erkekler kadınlara bacı diyor.
Kadir Doğulu ise son yıllarda gösterdiği gelişim sayesinde Ali Suphi tarafından "dervişlik" mertebesine yükseltilmiş.