Ayşe Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi yıl yarıştı? Survivor Ayşe Yüksel hayatı ve kariyeri

Ayşe Yüksel kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi yıl yarıştı? Survivor Ayşe Yüksel hayatı ve kariyeri

  • 23 Şubat 2022 15:49
Ayşe Yüksel, 2020 Survivor'da Gönüllüler takımında mücadele eden başarılı kadın yarışmacılar arasında yerini aldı. Survivor All Star Gönüllüler takımındaki beklenmedik eksilmenin ardından ise yedeklerden kadroya davet edilen ise Survivor Ayşe oldu.
2022 Survivor All Star'da yarışacak olan Ayşe Yüksel, tenis hocası olarak çalışmalarını yürütüyor. Öte yandan sporun bir çok dalında kendini göstermiştir. Peki, Survivor Ayşe kimdir?

SURVİVOR AYŞE KİMDİR?

Ayşe Yüksel, 23 Mayıs 2000 tarihinde Düzce'de dünyaya geldi. Yüksel, Düzce Üniversitesi'nde okumaktadır. Spor ile çok içli dışlı olduğunu belirten Ayşe Yüksel, çocuk yaşlardan itibaren sporun pek çok farklı branşıyla ilgilendi.

Ayşe Yüksel mesleği itibariyle sporun içinden gelen bir yarışmacı olarak dikkat çekmektedir. Ortaokulda masa tenisi eğitimi aldığını söyleyen Yüksel, ortaokul 7. sınıfta haltere başladığını ve Türkiye'de 3. olduğunu belirtiyor. Halterdeki bu başarısını 1 yıl devam ettirdikten sonra voleybola geçti. Survivor Ayşe, mahalli ligde tam 6 yıl boyunca oynadı, voleybol kariyerinin 2. yılında tenis antrenörlüğüne başladı. 4 yıldır tenis antrenörlüğüne devam eden başarılı sporcu, üniversitede 1 yıl futsal oynadığını, yüzme dersi aldığını söylüyor. Yüksel aktif olarak tenis hocalığı görevini yürütüyor.

Survivor Ayşe, yarışmanın 2021 yılında yayınlanan sezonda Aleyna Kalaycıoğlu ile birlikte yarışmada kalan son kadın yarışmacı olmuştur. Ayşe Yüksel yarı finale kadar çıkmayı başarmış fakat elenmiştir.