Avşar kızından ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı\'ya: Ben geldim, seni bekliyorum!

Avşar kızından ilk Türk Astronot Alper Gezeravcı'ya: Ben geldim, seni bekliyorum!

  • 19 Ocak 2024 17:23

Alper Gezeravcı, 43 yaşında tecrübeli bir savaş pilotu olarak Türkiye'nin ilk astronotu olarak tarihi bir uzay yolculuğuna çıktı. Gezeravcı'nın yanı sıra bir İsveçli, bir İtalyan ve bir İspanyol astronot da bu tarihi uçuşta yer aldı

Tarihi ana saatler sayarken son anda ertelenmişti. Gezeravcı'nın uzaya çıkışı 18 Ocak'ı 19 Ocak'a bağlayan gece gerçekleşti.

İLK SÖZLERİ DUYGULANDIRDI

Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğu sosyal medyada büyük bir ilgi gördü. Türkiye'nin ilk astronotu olarak görev yapan Gezeravcı, uzaya adım attığında ilk olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" sözünü paylaştı. Gezeravcı, dünyaya ve Türk milletine hitaben, "Türkiye'nin insanlı uzay misyonunda ilk Türk'ün uzaya adım attığı şu anda, kelimelerime yüce Atamızın bu sözüyle başlamak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün büyüleyici sözü 'İstikbal göklerdedir'" dedi.

Gezeravcı ayrıca sözlerini İngilizce'ye çevirerek de söyledi.

HÜLYA AVŞAR KAYITSIZ KALAMADI

Ünlü şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar, bu konuya kayıtsız kalamadı ve Mars temalı bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Avşar, Alper Gezeravcı'yı etiketleyerek "Ben geldim, seni bekliyorum" notunu düştü. "Bu iş 'Mars'ta biter" diyen ünlü şarkıcı, Alper Gezeravcı'ya "Yolun açık olsun" dileklerini iletti.